Przypadki leczenia

 

Początek leczenia. Widoczne duże stłoczenia zębów, górna prawa dwójka i lewa trójka praktycznie niewidoczne. Żuchwa cofnięta do tyłu. Górne zamki estetyczne. Pierwsze druty miały na celu wypchnięcie zębów na zewnątrz, poszerzenie łuku zębowego i przy okazji uśmiechu.

Szósty miesiąc leczenia. Górny łuk nabrał kształtu. Przestrzenie dla zębów uzyskuję rozpychając zęby sąsiednie sprężynkami. Na tym etapie zaczynają się powoli wysuwać na zewnątrz.

Ósmy miesiąc leczenia. Górny łuk wstępnie wyrównany, bo stłoczeniach z początku leczenia ślad zaginął. Następny krok to aparat dolny.

Dziesiąty miesiąc leczenia. Stabilizuję górne zęby coraz grubszymi drutami. Dolny aparat założony, zęby wstępnie wyrównane. Teraz likwiduję wadę kostną wysuwając żuchwę do przodu za pomocą wyciągów elastycznych.

14 miesiąc leczenia. Trudny okres dla pacjenta. Oba łuki są już proste, ale zgryz nie jest dopracowany. Górny łuk nie pasuje do dolnego, ale zmiany przestają być spektakularne. Pacjent cały czas stosuje wyciągi elastyczne. W tym przypadku przesuwam też siódemki dolne do przodu. Powinny całkowicie zamknąć szpary po szóstkach. Kiedy wyrżną się zęby mądrości, ustabilizują powstały układ.

Scroll to Top

Zapisz się na Konsultację Ortodontyczną do końca stycznia,
a zapłacisz za założenie aparatu cenami z 2023 roku!

Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby zadbać o swój uśmiech

Rejestracja:

Zapytaj o wizytę